Angry Birds – popularna gra znika z przeglądarki

Mamy bardzo złą wiadomość dla miłośników gry „Angry Birds” – wciągające batalie z wrednymi świniami znikną z przeglądarek. Gra, o której swojego czasu było bardzo głośno w internecie, została raptownie wyłączona w przeglądarce bez jakichkolwiek uprzedzeń ze strony producenta. Prawie 9 milionów potencjalnych użytkowników z dnia na dzień straciło dostęp do swojej ulubionej gry przeglądarkowej.

Angry_Birds

Przeglądarkowa wersja kultowej gry Angry Birds była dostępna od 2011 roku za pośrednictwem sklepu Chrome’a. Nie był to bezpośredni port – gracze otrzymali do dyspozycji dodatkowe poziomy, przygotowane przez producenta specjalnie do tej wersji gry. Niestety ale Ci, którzy nie zdecydowali się do zainstalowania w trybie offline, nie będą mieli szansy zawalczyć na tych właśnie poziomach, gdyż producent bez słowa wyłączył domenę obsługującą grę. Obecnie chcąc dodać Angry Birds z poziomu sklepu Chrome’a zostajemy odesłani do strony internetowej gry i nie dostajemy żadnej informacji o przyczynie zawieszenia wsparcia dla tej mega popularnej gry. Rovio – Fińska firma, która wyprodukowała „wściekłe ptaki” nie wydała w tej sprawie żadnego oświadczenia.

Jeśli posiadacie na swoich telefonach zainstalowaną grę Angry Birds i chcecie jeszcze w nią kiedyś pograć, to nie usuwajcie aplikacji, bo nie wiadomo co będzie jutro. Świadczy o tym również pewne zdarzenie, które miało miejsce w roku 2013. Wtedy to światowy fenomen „Flappy Bird” zniknął ze sklepów Google Play czy App Store w błyskawicznym czasie. Wtedy jednak gra została wycofana przez producenta, który jako przyczynę podał przytłoczenie jej sukcesem. Jeśli ktoś pamięta tą grę, to wie ile wtedy kosztowały telefony z zainstalowaną grą „Flappy Bird”. Były to naprawdę astronomiczne ceny. Czy to samo czeka popularne Angry Birds?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *